Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze života Grollinky a Garetka

Duben 2015

Objevila se tady u nás moje sestřička Gina Lombardi. Bude tady s námi bydlet. A protože je nás tady už hodně, budou další zprávičky od nás ve společné sekci Novinky. :-)

Březen 2015

Dám těm lidem co proto. Pořád by jenom leželi, tak to já ne, vstávám hodně brzy a chci si hrát. Drnkám na klec, všechny vzbudím, někdo přijde a hraje si se mnou i ostatními. Vážím 1540g.

Únor 2015

Jeli jsme na výstavu do Brna. A protože jsou na mě moji lidé hodní, tak jsem se zatvářil, jak nejlépe jsem uměl,když na mě cizí lidé sahali, a dostal jsem se třetí místo. Ven chodíme na procházky a i když je bílo, je to fajn. Také jsme byli všichni na Valentýnském Váleníčku. To byl takový pořádný sraz mnoha fretek a freťáků.

Leden 2015

O tom stromě, co nám doma vyrostl, už mluvil táta i setřenka. Tak já jen řeknu, že hodně chodím ven, skoro každý den a prý je to cesta, po které chodil i můj táta. Někdy jsme i šli spolu, ale on je takový pomalý a já chci utíkat. Někdy i jedeme nazpátek tramvají. Doma mě zajímá sestřenka, ale nevím proč jí lidé přestěhovali k tátovi. Když ona tak krásně voní.

Prosinec 2014

Při vážení na Mikuláše mám 1620g. Docela dobré ne? Jsem tady totiž největší fretka!

Listopad 2014

Lidé šli s námi i tátou k nějaké paní. Koukala se nám do uší a pak nám dala za odměnu pastičku. Příští den jsme jeli do velkého domu, kde bylo plno freteček. Grollda byla ve svém živlu, Garetek byl opatrnější. Nějací lidé si násprohlíželi, asi jsme se jim líbili. Oni koukali i na všechny fretky, které tam byli. Další den jsme doma odpočívali, docela jsme po té velké a dlouhé návštěvě byli unavení. Až další den jsme šli všicjni na docela dlouhou procházku.

Bylo to fajn.

19.11.2014 Grollda
Normální den doma. Když jsem se vyspala, tak nás menší lidé pustili z našeho domečku. Skotačíme a hrajeme si. Když Garetek unaveně leží za skříní, mě se ještě nechce spát, takjdu zkoumat, co se dá. Objevuji, že dá dá vylézt na stůl a pak na skříňku. Je to zajímavé, pak vidím most. Skáču na něj. Je Duhový, jsem na něm. Už nemůžu zpátky.


19.11.2014 Garet
Normálně si hrajeme s Grollinkou. Pak jsem unavený, jdu si na chvilku lehnout. Když se probudím, přijdou lidé. Normálně se jdu na jíst, ale je tu nějaké ticho. Lidé hledají Grollinku. Musí tady být, vždyť ji cítím. Ale za chvíli jejasné, že tady už není. Odešla za Duhový most. Ach jo, tady bude smutno.


Quadrantid - Hvězdička
Tak jsem tady. Nový domov. Noví kamarádi. Vlastně strýček s bratrancem. Poznáváme se, seznamujeme se. Provádejí mě a zároveň sledují po celém bytě. To je sranda, jak jsou pomalí.
Moje maminka je Yakuza Ferret Majestik a tatínek Dandy Rocknrollferrets. Jmenuji se Quadrantid a říkají mi Hvězdička. Narodila jsem se 29. 6. 2014 v chovatelské stanici Yasmin´s ferrets. myslím, že tady bude sranda.

 

Říjen 2014

Po snídani je doma klid a tak spíme do chvíle, než přijdou odněkud lidičky a vypustí nás z klece ven. Dokonce jsme byli s tátou a lidmi venku na procházce a také nás vzali lidi nějak daleko autem a tam jsme ve studeném domě i spali. Bylo tam hodně nových věcí a také tam bylo hodně co očuchávat.

Září 2014

Stále se honíme po bytě, koušeme se, skáčeme na sebe, něco objevujeme a také zlobíme. Ale jen trochu. Když jsme hodní, dostaneme nějakou mňamku. Táta chodí někam pryč s člověkem, ale my se i tak vyblbnem spolu.

Srpen 2014

 

Jsme s tátou a s lidma zase pohromadě. Jsme na na chalupě, je to tady zajímavé, pořád něco nového zkoumáme a čucháme.  Byli jsme tady dva týdny a teď jedeme domů. Tam budeme  s našima lidma, možná nás vezmou ven na procházku.

Červenec 2014 

Nový domov jsme už skoro celý prozkoumali. Pořád tady běháme a pereme se a hrajeme si a čucháme a papáme. Jednohodne jsme jeli do domečku, kde na nás koukala nějaká hodná paní ale pak nás píchla, ale ani to nebolelo. Zase jsme jeli domů a mohli si hrát. Po nějaké době vzali naši lidé ségru Glorinku někam ji odvezli. Prý si ji vzala její nová panička. Už od tamtud psali, že se má dobře. Nás naši lidé lidé pro změnu odvezli tam, kde jsme poznali svět. Za maminkou a dalšími. Garetka chce prát Dany, ale Grollinka si to tam užívá.

Táta odjel s lidma na dovolenou, Nás poslali na tábor mezi spostu fretek. Groolinka si to užívala, Garetek se nejraději mazlil s  velkou fretčí maminkou a s kukama se trochu pral.

Červen  22.6.2014

A už je doma. A nepřijela sama, ale moji lidé ješte přivezli jednoho synáčka - Garetka. Spoplu s nimi je ještě jedna holička, ale ta tady je prý jen na hlídání. Jsou divoši, všechno u nás doma zkoumají.

Červen 2014

Grollinka už kouká na svět. Má se dobře.

Květen 2014

Grollda je stále u maminky a jak krásně roste, je vidět na fotkách

23. dubna 2014 se nám s Cruellkou narodilo 14 miminek. Třináct jich přežilo a jedno z nich bude bydlet u mě. Ještě se na svět nemůže koukat a musí být u maminky, tak než bude tady s námi, napíšu tady zatím sám.

Takže maninka je Cruella de Vil of the Dark Moon a dceruška se jmenuje Grollda. Grollinka. Zatím je hodně malinká, ale roste jako správná freťačka.

Váš Maibee